Inrichtingssessie van Indienst tot Onboarden (Zelfstudie)

Beoordeling   Nieuw

Met deze zelfstudie leer je stap voor stap hoe je het hele proces van indienst melding tot onboarding inricht in AFAS. Je werkt direct in je eigen (test)omgeving.

Jouw doel

  • Het bestaande indienst proces omzetten naar onboarden.
  • Je richt het proces van indienst 1 op 1 in naar onboarden, zodat jou organisatie klaar is voor de toekomst.
  • Door het zelf in te richten heb je ook alle kennis om het onderhoud ook zelf te doen.
  • Je wil de basis leggen voor toekomstige optimalisaties.

Niveau

 

Voorkennis

Zie uitleg

Begintijd

Zelf te bepalen

Eindtijd

Zelf te bepalen

Duur

+/-1 dag

Tarief

 Gratis

Let op, dit is een zelfstudie

  • Je volgt deze sessie op een moment dat jou het beste uitkomt en in je eigen tempo.
  • Je doorloopt de stappen zonder begeleiding.
  • Je hebt een jaar lang toegang tot het materiaal.
  • Je doet de inrichting in je eigen (test)omgeving.

Wat ga je leren?

Welkom bij de zelfstudie ‘Van indienst tot onboarden’. In deze zelfstudie richt je zelfstandig het proces in binnen je eigen (test)omgeving. Zo zorg je ervoor dat je nieuwe collega’s vlot en volgens een gestroomlijnd proces kunnen starten.

Let op: Deze zelfstudie is bedoeld voor organisaties die 1 op 1 over willen van indienst naar onboarden. We gaan hierbij (nog) niet kijken naar optimalisaties.

Voor wie is deze zelfstudie?

Deze zelfstudie is bedoeld voor functioneel beheerders en HRM-beheerders. Je leert stap voor stap hoe je het onboardingsproces inricht in AFAS, vanaf het moment van indiensttreding tot aan de eerste werkdag.

We focussen op één specifiek profiel. Heb je dit profiel ingericht? Dan kun je de andere profielen zelfstandig op dezelfde manier opzetten.

Nog even in het kort:

  • Je richt het proces van indienst tot onboarden zelf in
  • Je werkt in je eigen (test)omgeving
  • Je bepaalt zelf het tempo en moment
  • Per onderdeel doorloop je alle stappen om je huidige inrichting over te zetten
  • Samenwerken met een collega van HR? Slim idee!

Na het volgen van deze inrichtingssessie heb jij:

Heb je in jouw eigen (test)omgeving jullie huidige proces van indienst tot onboarding ingericht. Je bent begonnen met één profiel en hebt hiermee de basis gelegd. Vanuit dit profiel weet je nu precies hoe je ook andere profielen zelfstandig kunt inrichten. Dit doe je ook direct al tijdens de stappen die je volgt.

Je begrijpt hoe je workflows, taken en communicatie automatiseert. Alles staat klaar om nieuwe collega’s een professionele en warme start te geven, zonder dat jij daar telkens handmatig iets voor hoeft te doen.

Je hebt nu niet alleen een goed ingericht proces, maar ook het vertrouwen om dit verder uit te bouwen binnen jouw organisatie. Zo maak je onboarding makkelijker, efficiënter én leuker – voor jezelf en voor de mensen die straks beginnen.

 

Lees dit goed door ter voorbereiding op jouw inrichtingssessie!


We gaan ervan uit dat je de volgende AFAS-skills bezit:

Beheerrechten: Je hebt, vanzelfsprekend, de beheerrechten over jullie omgeving zodat je alle inrichting kunt doen.

  • Profielen: Je hebt basis kennis nodig van profielen, wij helpen je voor de rest verder met de stappen.
  • Inrichten en instellen van In & OutSite (alleen bij sollicitant indienst): Ervaring met het werken met In & OutSite, inclusief het instellen en opmaken van pagina's en het instellen van de toegangsrechten.
  • Workflows: Je hebt basis kennis nodig van workflows, wij helpen je voorderest verder met de stappen.
  • Autorisatie: Je weet hoe de autorisatietool werkt en dus hoe je toegang kunt verlenen of beperken tot bepaalde gegevens en functionaliteiten. Wij nemen deze stappen niet samen door.
  • Kennis over het huidige ingerichte proces qua sollicitatie / indiensttreding medewerkers. Hierbij heb je ook contact gelegd met de proceseigenaar binnen jouw organisatie en de mogelijkheden en wensen besproken.

Bezit je niet bovenstaande AFAS-skills? Zorg er dan voor dat er iemand met je meekijkt die deze kennis wel heeft of richt het samen in met een Consultant of Servicemanagement. Twijfel je? Stuur dan een Opleidingsaanvraag in.

Checklist voordat je aan de slag gaat:

  • Jij hebt goed in de gaten hoe jullie huidige indienst proces er nu uitziet.
  • Je hebt voldoende rechten om bovenstaande acties uit te kunnen voeren.
  • Het hebt basiskennis rondom de AFAS inrichting, maar je hoeft geen die-hard inrichting skills te hebben.
  • Het huidige Indienst proces werkt zoals jullie dat graag willen.

Inschrijven

Let op, je kunt alleen jezelf inschrijven