AFAS biedt een volledige integratie met het Peppol-netwerk als Peppol Service Provider. Met deze integratie verstuur en ontvang je e-facturen direct via het Peppol-netwerk, zonder extra software. Deze kosteloze integratie maakt e-facturatie eenvoudig en efficiënt. Zo bespaar je tijd en kosten.
Je kunt je eenvoudig registreren op het Peppol-netwerk vanuit Profit. Zo krijg je direct toegang tot alle voordelen van digitale facturatie. Deze oplossing is toekomstgericht en ondersteunt de verplichtingen van Europese wetgeving, zoals de VIDA-richtlijn en de verplichte e-facturatie in België voor zakelijke transacties (B2B) vanaf 2026.
Let op:
De nieuwe functionaliteit zal beschikbaar zijn in Profit 7 vanaf 17 november. Als jouw update gepland is tussen 10 en 16 november, vragen we je om nog even geduld te hebben. Vanaf 17 november kun je aan de slag met Peppol!
Bouwplannen, nieuw materieel of een flinke verbouwing op komst? Dan komen vaak ook leningen om de hoek kijken. Vanaf nu kun je financiële leningen vastleggen in Profit. Deze functionaliteit stelt organisaties in staat om leningen efficiënt te beheren en automatisch door te boeken naar de financiële administratie.
Je legt eenvoudig de basisgegevens, looptijd en rente per lening vast en Profit genereert automatisch het aflossingsplan. De periodieke aflossingen en rentelasten worden daarna netjes gejournaliseerd, en openstaande posten bij de gekoppelde crediteur worden direct aangemaakt. Profit doet automatisch de herclassificatie van langlopende naar kortlopende schulden.
Zo houd je moeiteloos grip op kapitaal, rente, looptijd en herclassificaties, waardoor je meer overzicht hebt en minder rekenwerk hoeft te doen.
Met de nieuwe functionaliteit Budgetaanvragen vraag je wijzigingen in je budget aan. Deze aanvragen kun je laten beoordelen én automatisch laten verwerken in het budget na goedkeuring. Zo houd je grip op je budget. Alles is inzichtelijk en de goedkeuring verloopt soepel via een workflow.
In InSite zie je nu precies hoe het budget is opgebouwd: van het oorspronkelijke bedrag tot de laatste goedgekeurde aanvraag. Doorklikken naar realisatie, reserveringen of verplichtingen? Dat kan natuurlijk ook. En dankzij slimme controles zorg je ervoor dat reserveringen nooit meer hoger zijn dan het bijbehorende budget.
Het is mogelijk om per btw-code een tekenwissel in te stellen. Deze functionaliteit is ontwikkeld ter ondersteuning van een correcte rapportage en is beschikbaar in de consultancymodus. Je selecteert het veld Tekenwissel bij het koppelen van de btw-code aan de btw-sectie. Hiermee kunnen onder andere Belgische ziekenhuizen, die esthetische ingrepen uitvoeren, deze specifieke regeling correct verwerken in hun btw-aangifte.
Vanaf Profit 7 is de manier van boeken aangepast bij transacties waarop verleggingsregels van toepassing zijn en waarvan het btw-bedrag gedeeltelijk terugvorderbaar is. De manuele uitsplitsing om de bedragen correct in de secties (86, 87 en 88) van de btw-aangifte te krijgen is in deze situatie niet meer nodig. De berekening gebeurt automatisch.