Nieuw in Profit 7

HRM & Payroll

Afstandsberekening met TomTom

Profit ondersteunt nu ook TomTom (ANWB) voor automatische afstandsberekeningen. Hiermee bereken je eenvoudig reisafstanden en toon je ze direct op een kaart. 

Naast Google Maps kun je dus nu ook TomTom (ANWB) gebruiken voor de afstandsberekeningen in Profit. Per werkgever kies je simpelweg het gewenste communicatieprofiel, waarna Profit automatisch de juiste routekaart bij de reisafstand laat zien.

Als je TomTom gebruikt voor de automatische afstandsberekening, dan geldt dit ook in AFAS Pocket. In Pocket kan dan echter geen kaartje worden getoond, maar de afstand wordt wel netjes berekend. Je hebt hiervoor Profit 7 nodig in combinatie met Pocket-versie 2.31 of hoger (sinds 19 november 2025). Zodra er bekend is wanneer de versie van AFAS Pocket wordt uitgeleverd, vermelden we dat op deze pagina. 

Meer over deze functionaliteit

Vergelijkingen bij samenvoegen sollicitant

Wanneer je voor het type dossieritem Samenvoegen sollicitant de instelling Standaardpagina's gebruiken in InSite hebt aanstaan, dan beschik je op deze pagina over een vergelijking. In de vergelijking zie je snel de verschillen tussen twee gegevens. Je kunt alle gegevens naast elkaar bekijken (bron, doel en resultaat) of alleen de verschillen tonen. Zo beoordeel je efficiënter of de wijziging akkoord is en de sollicitanten samengevoegd kunnen worden.

Meer over deze functionaliteit

Nieuwe velden en overzichten voor jubilea

Profit helpt je om belangrijke mijlpalen in de loopbaan van medewerkers niet meer te missen! Zo zie je in één oogopslag wanneer een medewerker 5, 10, 12,5, 25, 40 of 50 jaar in dienst is.

Wat is nieuw?

  • Op de medewerker stamkaart is het pagina-onderdeel Jubilea toegevoegd. Hier zie je direct hoeveel jaren iemand in dienst is en wanneer het volgende jubileum plaatsvindt. Let op: dit paginaonderdeel verschijnt bij de overgang naar Profit 7 standaard linksboven in beeld. Plaats dit zelf op de gewenste positie binnen de stamkaart.
  • Managers kunnen in het overzicht Eerstvolgende jubileum medewerkers (MSS) op het HRM portaal eenvoudig zien welke medewerkers binnenkort een jubileum bereiken. Zo kun je tijdig felicitaties of beloningen voorbereiden.

Meer over deze functionaliteit

Payrolldocumenten

Sociale secretariaten (Acerta en Group S) kunnen naast loonstroken en jaaropgaven nu ook andere payrolldocumenten aanbieden via de communicatieservice. Een voorbeeld is het prestatieblad binnen de transportsector (koppeling Acerta).

Profit ontvangt deze documenten, herkent ze op basis van het documenttype en verwerkt ze automatisch in een dossieritem:

  • Loonstrook: Type dossieritem -2. Loonstrook (Profit)
  • Jaaropgave: Type dossieritem -3. Jaaropgave (Profit)
  • Payrolldocument: Type dossieritem -195. Payrolldocument (Profit)

Het type dossieritem Payrolldocument (Profit) is nieuw. Dit is gekoppeld aan een workflow.

Zodra Profit het dossieritem aftrapt, start de workflow zodat de medewerker het document kan beoordelen en het eventueel digitaal kan ondertekenen. Is het document goedgekeurd, dan komt het in het dossier van de medewerker te staan.

Je kan het dossieritem van payrolldocumenten ook insturen via de UpdateConnector HrEmpPayDoc.

Meer over deze functionaliteit

Acerta - Nieuw veld Ploegenarbeid BIS-variant (Acerta)

Werkgevers waarbij hun medewerkers in ploegen werken, komen in aanmerking voor een vrijstelling van de doorstorting van de bedrijfsvoorheffing, mits ze een hoge premie betalen. Om in aanmerking te komen, moet de werkgever voldoen aan voorwaarden, zoals dat alle ploegen hetzelfde werk uitvoeren, qua inhoud en omvang.

Voldoet het ploegensysteem niet aan de voorwaarde van hetzelfde werk, dan kan de werkgever de BIS-variant gebruiken. De variant is retroactief geldig van 1 januari 2021 tot 31 december 2026 en maakt een pro rata berekening van de lastenverlaging mogelijk. De berekening is nodig wanneer er verschillen zijn in de omvang van het verrichte werk tussen de ploegen. Het is de verantwoordelijkheid van de werkgever om dit verschil te berekenen en het resultaat per medewerker in te geven.

Wat is er nieuw?

  • Het veld % Ploegenarbeid BIS
    Dit staat in het rooster van de medewerker, onder het tabblad Acerta. Je vult het veld in met een numerieke waarde van maximaal 5 lang (waarvan 2 decimalen), dus bijvoorbeeld 77,44.

  • Je koppelt dit veld naar Acerta (L4) via de interface. Het veld is beschikbaar in de standaardweergave en in de klantweergave. De veldnaam bij Acerta (L4) is AO2_PLOEG_BIS_PT. Het veld is nog niet beschikbaar in de aanlevering met Acerta Connect.

     

Acerta - Nieuw veld Controlekaart C3.2 (Acerta)

Vanaf 1 januari 2025 moet je de controlekaart C3.2A elektronisch invullen. Het gebruik van de papieren controlekaart verdwijnt, met uitzondering voor de beschutte werkplaatsen, sociale werkplaatsen en maatwerkbedrijven. In de overgangsperiode kunnen werkgevers en medewerkers een aanvraag indienen om tijdelijk de papieren controlekaart te gebruiken. Dit kan als zij moeilijkheden hebben met de digitale procedure.

Wat is er nieuw?

Het veld C3.2
Dit staat op medewerkersniveau, op het tabblad Digitaal. Profit stuurt de ingevulde waarde door voor alle contractblokken van de medewerker. Er zijn twee waarden mogelijk: E (elektronisch) of P (papier).

 

Het veld is toegevoegd in het eigenschappenscherm in Profit, bij de imports medewerker en medewerker mutatie, en aan de connector (AfasKnEmployee).

Via de interface maak je een koppeling naar het veld van Acerta. Het veld is beschikbaar in de standaardweergave en de klantweergave. Zowel voor L4 als voor Connect is er een koppeling:

  • Koppeling met Acerta (L4): veldnaam AOV_C32WN_CD
  • Koppeling met Acerta (Connect): veldnaam AGRM_C32Code

Transportkosten in combinatie met herindienstmelding (Partena)

Bij herindienst van medewerkers werden historische transportkostregels uit afgesloten contracten verwijderd. Dit gebeurde omdat transportkosten slechts één keer per medewerker werden opgebouwd, waardoor eerdere arbeidsverhoudingen als "niet meer bestaand" werden beschouwd.

Transportkosten worden vanaf Profit 7 per arbeidsverhouding opgebouwd in plaats van één keer per medewerker. Elke arbeidsverhouding beheert zijn eigen transportkostregels. Hierdoor blijven de regels van afgesloten contracten onaangetast bij herindiensttreding.

Nieuwe Power BI-dashboards

Je kunt nu genieten van de volgende nieuwe Power BI-dashboards:

  • Formatiebeheer (vanaf 3 december 2025). Dit dashboard is ook beschikbaar in Profit 6.
  • Talentmanagement (vanaf 19 november 2025). Dit dashboard is ook beschikbaar in Profit 6.
  • Wet arbeidsmarkt in balans (vanaf 10 december 2025)
  • Keuzemodel (vanaf 15 december 2025)
  • Organigram (vanaf 16 december 2025)
  • Loonkosten (vanaf 18 december 2025)

Meer over deze functionaliteit

Meer mooie functionaliteit

  • Onboarden - Actie lopend dienstverband aanpassen
    Bij het onboarden van medewerkers kon de actie 'lopend dienstverband' niet worden aangepast als er geen aansluitede contracten waren en er twee mutaties in dezelfde periode vielen. Deze situatie resulteerde in een wachtrijmelding zonder de mogelijkheid om het veld te wijzigen. Om dergelijke foutsituaties te voorkomen, is er een extra controle toegevoegd en zijn bestaande controles aangepast, zodat er tijdens het onboarden tijdig gewaarschuwd wordt. Vanaf Profit 7 kun je contractovergangen weer soepel beheren, zelfs wanneer contracten niet naadloos op elkaar aansluiten.
     
  • Onboarden - Melding op standaard dossierpagina
    Wanneer je voor het type dossieritem 'Onboarden' de instelling Standaardpagina's gebruiken in InSite hebt aanstaan, dan beschik je op de pagina over de nieuwe melding.
     
  • Onboarden - Persoonsdocumenten
    De verschillende persoonsdocumenten worden niet meer automatisch opgehaald bij het onboarden van bestaande personen. Dit voorkomt 'niet geautoriseerd' meldingen.
     
  • Onboarden - Gegevensverzameling 'Mutatie sollicitant'
    Bij type dossieritem Onboarden (Profit) is de gegevensverzameling Mutatie sollicitant nu beschikbaar in de workflow. 
     
  • Vacature - KPI aantal sollicitaties per status
    Je kunt nu de KPI 'Aantal sollicitaties per status' toevoegen aan de vacature stamkaart.
     
  • Status sollicitant op sollicitatie stamkaart
    Op de sollicitatie stamkaart heb je nu, naast de sollicitatiestatus, ook de mogelijkheid om de status van de sollicitant mee te geven. Je stelt dit in onder HRM / Beheer / Instellingen / Werving en selectie.
     
  • Talentmanagement - Gemiddelde waardering
    Het functieveld Gemiddelde waardering is toegevoegd aan de gegevensverzameling Medewerker ontwikkelcyclus zodat je vanuit de ontwikkelcyclus per medewerker de gemiddelde waardering kan ophalen en tonen.
     
  • Standaard dossierpagina's InSite
    Type dossieritem Nevendienstverband aanmaken is nu als standaard dossierpagina in InSite beschikbaar.
     
  • Partena - Tabelwaarden Titel (PROFTITLE)
    Het veld Titel is gekoppeld aan het Partena-veld PROFTITLE, dat enkel de waarden Mevrouw (2) en De heer (3) aanvaardt. De waarde Juffrouw (1) wordt niet langer ondersteund. De tabelwaarden in Profit zijn hierop aangepast, zodat je enkel waarde 2 of 3 kan selecteren. Het veld Titel staat in het contract van de medewerker onder tabblad Contract Partena.
     
  • SD Worx - Tabelwaarden Reden vrijstelling fiscaal regime
    De tabel Rd vrijstelling fisc. regime is uitgebreid met de nieuwe waarden Flexi-werknemer (6) en Verenigingswerker (7). Deze tabel is gekoppeld aan het veld Rd vrijstelling fisc. regime in het contract van de medewerker, onder het tabblad SD Worx.
     
  • SD Worx - Tabelwaarden Wijze berekening
    De tabel Wijze betekening is uitgebreid met de nieuwe waarde Mondeling (4). Deze tabel is gekoppeld aan het veld Wijze betekening in het contract van de medewerker, onder het tabblad SD Worx.