Bij smartphones staat eenvoud in gebruik voorop en dat geldt zeker voor de bijna twee miljoen gebruikers van de AFAS Pocket app. Elke eindgebruiker kan er direct mee aan de slag. Of het nu gaat om een loonstrook inzien, een declaratie en uren invoeren of projectgegevens bekijken.
Ondanks de tevredenheid over de AFAS Pocket app vonden veel mensen het vreemd om in te loggen op een app in de AFAS-huisstijl. Dat voelt niet persoonlijk aan. Je wilt dat je mensen landen bij hun eigen organisatie als ze dingen willen regelen. Daarom kun je in de AFAS Pocket app ook je huisstijl doorvoeren. Je kunt je eigen logo en twee huisstijlkleuren toevoegen. Een groot voordeel is dat je voor meerdere werkgevers een eigen logo en huisstijl kunt instellen. Dat dit een grote wens was, blijkt uit de ruim 1.800 klanten die de AFAS Pocket app al in hun huisstijl gebruiken.
De herkenbaarheid voor medewerkers gaat verder dan een logo en kleuren. Om het de gebruiker nog makkelijker te maken, kan je een eigen menu-item in de bestaande menustructuur in de AFAS Pocket app opnemen. Documenten of handige links, zoals het personeelshandboek, stel je via dit eigen menu eenvoudig via de AFAS Pocket app beschikbaar.
Als Succesbeheerder heb je een sleutelrol bij de succesvolle inzet van de AFAS Pocket app. En dat is helemaal niet lastig met alle out-of-the box functionaliteit. Ten minste als je InSite goed ingericht hebt. Het uitgangspunt is eenvoudig: de inrichting van InSite vormt de basis. De autorisatiestructuur is hetzelfde als die van InSite en profielen zijn eenvoudig te koppelen. Daarom is starten met de AFAS Pocket app heel makkelijk. Het is wel handig om op een paar dingen te letten. We geven je drie praktische tips.
Om het overzichtelijk te houden, kun je een primaire en secundaire kleur kiezen. Dat is echt voldoende voor de herkenbaarheid bij gebruikers. Je moet niet vergeten dat een telefoon een relatief klein scherm heeft. Houd het logo simpel met zo min mogelijk details en kleur. Beperk je tot een regellogo, dat is een logo dat langer is dan dat het hoog is, en houd de letters wit. Zo krijg je het beste resultaat. En als je toch twijfelt, kijk dan even bij de preview.
Je kan een eigen menu-item maken met documenten, documentsjablonen en links. Heb je bijvoorbeeld je personeelshandboek als document op InSite gepubliceerd? Hang dit dan aan je eigen AFAS Pocket app menu. En gebruik je meerdere documenten voor je personeelshandboek, hang dan het hele documentsjabloon in het menu. Verwijzingen naar webpagina’s koppel je als URL aan het menu. Verder koppel je de meeste profielen voor bijvoorbeeld Verlof, Declaraties en Dossier direct binnen de AFAS Pocket app instellingen. Omdat je de ingestelde autorisatie gebruikt, kan je vrijwel direct de profielen in de AFAS Pocket app gebruiken.
Zorg dat je mensen ook echt profiteren van de AFAS Pocket app. Als jij alles goed neerzet, scheelt dat iedereen zoveel tijd. Je richt het in een mum van tijd in, en de huisstijl is met een preview eenvoudig te testen. Je kan sowieso de hele app als Succesbeheerder goed testen. Dit doe je vanuit je productie- of een testomgeving. Ga vandaag nog aan de slag.
Meer dan 1.800 klanten hebben de eigen huisstijl al ingericht in de AFAS Pocket app. Inspiratie opdoen? Hieronder vind je een aantal voorbeelden.
Klik op de afbeelding om de afbeelding te vergroten.
|
|
| |
|
|
|
|
Ook in een mum van tijd je eigen huisstijl inrichten, maar wil je wel graag begeleid worden? Onze servicemanagers helpen je graag!
Het gebruik van de AFAS Pocket app blijft flink groeien. Dat schept natuurlijk verwachtingen. Zo kun je de huisstijl van je organisatie nu doorvoeren, waardoor je echt in een eigen Pocket-omgeving terechtkomt. Het mooie is dat je binnen vijf minuten regelt dat schermen en documenten de look & feel van jouw organisatie hebben. Ook kan je nu eigen menu-items bouwen.
Aan de slag met je eigen huisstijl? Onze servicemanagers helpen je graag bij de inrichting.